14. julij, 2015OSEBNA PREOBRAZBA
Drage sestre in bratje, osebna preobrazba se prične, ko začnete spoštovati in ljubiti same sebe. To je osnova vsake preobrazbe. Odkriti svojo osebno moč pomeni se ponovno preroditi, preobraziti. Tu ste s posebnim namenom in ciljem, ki ga boste dosegli le s tem, da boste odkrili svojo pravo naravo.
Osebna preobrazba se prične v srcu. Zakaj? Ker se brez ljubezni do sebe ne morete spremeniti. V vseh letih, odkar odkrivam duhovni svet, je prišlo na dan ogromno novih tehnik in načinov, ki peljejo do osebne preobrazbe. A osnova ostaja vedno ista: najprej moramo začeti imeti radi sami sebe, odkriti lepote, ki jih nosimo v sebi in jih znati prepoznati v svetu okoli nas. Šele nato lahko odkrijemo prerojenega človeka, ki ga skrivamo v notranjem svetu svojih strahov, občutkov krivde in zamer.
Občutek krivde, strahovi in zamere so samo drug obraz tega, da se nimamo radi in da se ne cenimo. Zanimivo, kako smo lahko -v nasprotju s sabo- z drugimi veliko bolj prizanesljivi: ko naredijo kakšno napako, jih znamo hitro potolažiti in povedati, da bo še vse dobro in da ni vse tako slabo, kot zgleda. In pri tem smo še kako odkriti. Ko pa gre za nas same, se pa to zdi skoraj nemogoče.
Včasih svetujem ljudem, da se do sebe obnašajo kot do otroka; da postanejo s sabo prizanesljivi kot do svojih malčkov, ki šele vstopajo v življenje in se učijo preko svojih napak. In podobno kot ne smemo otrok enačiti z njihovim napačnim dejanjem, ne smemo niti sebe soditi po svojih napakah. Torej, ko naredi otrok nekaj narobe, ga na to opozorimo, vendar zaradi tega otrok kot oseba ne postane slab oz. nevreden ljubezni – slabo je le njegovo dejanje. Otroka imamo kljub vsem njegovim napakam še vedno radi, zakaj ne bi imeli torej tudi sebe? Pravilna vzgoja temelji na opozarjanju, kaj je prav in kaj ni, ne pa na oblikovanju posameznikove samopodobe ne številu napak, ki jih le ta naredi. Enako bi moralo veljati za odrasle.
Na svoji poti sem srečala ogromno čudovitih src, ki so s sabo nosili bremena krivde s svoje preteklosti. Takšne osebe imajo v sebi neverjeten potencial, ki pa je omejen z različnimi strahovi in notranjimi blokadami. Ti ljudje potrebujejo le malo ljubezni, da postanejo velikani, ki jih nosijo v svojem srcu.
Še vedno verjamem, da je ljubezen do sebe osnova za notranjo preobrazbo in kdor meni, da bo lahko preskočil to etapo, se preprosto slepi. Duhovni temelji ljudi, ki se nimajo radi, so trhli in se hitro podrejo od najmanjši spremembi. Zato vas vabim, da namenite letošnje poletne mesece temu, da odkrijete/utrdite ljubezen do sebe. Moja želja je, da bi v blogih, ki sledijo v tem letnem času, postavljala drobne napotke in vaje za učenje in odkrivanje ljubezni.
Pri odkrivanju ljubezni do sebe lahko povabite k sodelovanju tudi angele. Kot sem že večkrat napisala, angeli stremijo k temu, da duhovno rastemo in nam bodo na naši poti pomagali, če jih bomo za to prosili. Angeli nam najlažje pokažejo, kaj je prava ljubezen, saj je vsako srečanje z njimi izraz te posebne energije. Vsakič, ko prikličemo angele v svoje življenje, ko jih začutimo ob sebi, steče skozi nas čista ljubezen. V tistem posebnem trenutku nam je vse jasno. Ne potrebujemo ničesar več, ker imamo vse, kar potrebujemo.
Zato si čim pogoseteje vzemite čas za odkrivanje angelov in njihovega sveta, počnite stvari, ki jih ljubite, delajte dobro v svetu okoli vas – to so vse načini, da bo ljubezen stekla skozi vaše srce. In bolj kot bo tekla, lažje jo boste prepoznali v vaši okolici in v vas samih.
Angeli vam lahko aktivno pomagajo pri odkrivanju ljubezni do sebe. Vendar ne pozabite, da morate tudi sami obrniti svoje vzorce, ki utrjujejo različne občutke krivde ali nevrednosti. Kot sem že v začetku svojega bloga omenila, je na voljo ogromno različnih tehnik: lahko so to afirmacije, avtogeni trening, meditacija z angeli … izbira je vaša.
A nikoli ne pozabite, da teče ljubezen najlažje skozi dejanja: zato jo širite okoli sebe in vrnila se vam bo. Prej ali slej.
Slikovno gradivo: http://hqwallbase.com/128934-blue-angel-of-the-sea/, https://wallpaperscraft.com/download/angel_sky_rocks_height_wings_girl_amulet_tattoo_21733/1280×720#
Navdušen nad tem, da se boš to poletje posvečala blogom za odkrivanje ljubezni. Ne bi se mogel bolj strinjati s tabo, brez ljubezni do sebe je duhovna rast nična. Pika. Zato je vedno treba pričeti pri sebi.
Osebno sem pred leti začel z afirmacijami Luise Hay. Njena knjiga Življenje je tvoje je prava mala biblija duhovne preobrazbe.Potem je bila ob njej še ena malo manj znana knjiga Moč pozitivnega mišljenja Normana Vincenta Pealeja. Obe sta mi pomagali, da sem naredil preskok v mislih in potem še v srcu.
Zelo lep blog, lahko rečem samo HVALA…čutim kar ljubezen v sebi…se strinjam s tem, da moramo najprej imeti sebi radi in v nas začutiti ljubezen…že en sami iskreni nasmeh je lahko poln ljubezni…malenkosti delajo čudeže…kar delamo s srcem čuti naša okolica…ja, kar širimo v svet, pride enkrat do nas…
Na angele sem se začela obračati prav zaradi tega ker sem iskala ljubezen do sebe. Hvala ti za FANTASTIčEN blog, ker zbuja željo po pravi ljubezni. Tisti nesebični ki samo daje in daje …Hvala!
Se popolnoma strinjam … notranja preobrazba se prične v srcu. Zanjo je potrebna brezpogojna ljubezen … najti nekaj, kar se skriva v nas … nekaj kar že imamo a ne prepoznamo in smo nekam zaklenili … lepo praviš, ko pišeš, da preko dejanj, preko dajanja, preko angelov … veliko ljubezni sem našla v meditaciji z angeli, posebej z zeleno zdravilno svetlobo … kar daš to prejemeš …
Ljubezen je gonilo življenja. Če je ni življenje stagnira.
Hvala za prelepe besede.
Tudi danes je bila to misel, ki sem jo potrebovala prebrati. Ljubezen do sebe. HVALA!
Uf ja, to je pa še kako res. Dobila par zelo hudih lekcij glede tega. Danes hvaležna za čisto vse! 🙂
Zelo lepo napisno. Če se ne ljubimo ne moremo prepoznati ljubezni pri bližnjemu. Ogromno napak je tudi za mano, ker se nisem znala ceniti in ljubiti. Potem avtomatsko pritegneš ljudji s podobnim vzorcem v svoje življenje in krog je zaklenjen.
Čim več ljubezni želim prav vsem!
Silvija, napake ne obstajajo, so samo lekcije. Ni človeka, ki ne bi naredil “napake”. Vse so bile z namenom. Nikar se ne obsojat!
Hvala Andreja da me spominjaš na stvari, ki jih vem a jih pozabljam 😉
Tudi jaz, non stop! Zato imam pa po vseh omarah in stenah izrezane in prilepljene različne citate o tem in onem, pa še vedno kdaj pozabim :D.
Pametni pišejo 😉 Je pa to odlična ideja. Sem že napisala nekaj misli o ljubezni in si jih prilepila na hladilnik (vir mojega obsojanja!).
Izredno ste nadarjeni za pisanje o duhovnosti. Verjetno zato ker se po vaših besedah vidi, da tako tudi živite. Iz vaših blogov žari “resnica” in navdih za duha. Duša vsakega človeka vzdrhti ob vaših blogih. Moja vsekakor.
Zato vam hvala. Saj delite resnično nekaj pomembnega in to na način, ki potegne. Hvala vam za čas, ki ga namenite nam bralcem in ljubezen ki žari iz vaših besed. Tudi današnji blog je čudovit izraz vaše globine in vse kar ste notraj navedli najde posebno mesto v mojem srcu.
Vse kar piše sem že vedel.a brati tukaj vse to je čisto nekaj drugega. Danes sem se prav ustavil in dopustil, da stečejo čustva skozi mene. Posebeno doživetje za katerega sem naskončno hvaležen.
Prav danes sem ob meditaciji z angeli začutila to ljubezen do sebe in do vsega. Kaj ni to resnično smisel življenja, čutiti brezpogojno ljubezen in jo širiti navzven? SPet sva istih misli ob istem času draga Šepetalka 🙂 Podpišem se tudi pod komentar Sixty-ja, objavljen točno ob 2:23 (moja številka) 🙂 Sicer pa je lepo biti z vsemi vami na tem blogu.
Ljubezen teče najlažje skozi dejanja – na to vse prevečkrat pozabljamo. Lepo vas je brati s komenterji v red. To je ena spletna stran,ki je živa in ki daje skozi različne kanale. Od bralcev pa do vas. Hvala!
Spet ena objava pisana za srce!
Brez ljubezni do sebe ne pridemo nikamor. Brez da bi jo delili z drugimi nima smisla.
Hvala vsem vam!