22. maj, 2015ANGEL VARUH
Drage sestre in bratje, angel varuh je osebni angel, dodeljen vsakemu živemu bitju. Spremlja vas na vaši življenjski poti; spodbuja vas, vas tolaži in pošilja ljubezen, ko vam je primanjkuje. Predvsem pa kaže vašo pot in osebno poslanstvo.
Angel varuh je vedno ob nas, v katerem koli delu dneva; kadar smo v službi ali se zabavamo, ko smo doma ali potujemo, v trenutkih osamljenosti in tistih, ki jih preživimo v družbi, pa tudi ko spimo. Z nami je od našega rojstva pa do naše smrti. Običajno ga ne moremo videti z našimi očmi oz. s čutom vida. Angeli so nematerialna bitja, lahko bi rekla, da so na nek način manifestacija dobrodejne energije. Torej daleč od materialnega sveta, ki ga zaznavamo z vidom. Angel varuh je vedno ob nas in veliko bližje, kot si lahko predstavljamo. Je vedno pozoren, prijateljski in skrben do naših spememb na vseh energetskih nivojih.
Kdor verjame v angela varuha, najde v tej svoji veri veliko podpore, saj živi z mislijo, da ni nikoli sam, nemočen in prepuščen življenju. Angel varuh je oseben angel, njegova naloga je varovanje posameznika, ki mu je bil dodeljen. Vedno je na razpolago in nudi pomoč, a zanjo moramo vedno prej vprašati. V nekem smislu ga lahko aktiviramo le, ko se nanj obrnemo s prošnjo ali mislijo.
In tu pridemo do najpomembnejše točke; kako priti v stik z njim? Kako mu lahko zaupamo svoje želje, mu izrazimo naše misli? Kako naj poslušamo in uslišimo njegov odgovor?
Ljudje in njihovi angeli varuhi živijo v dveh popolnoma ločenih življenjskih sferah, zato se zdi vzpostavitev stika na prvi pogled zelo težavna. Resnično ni lahko odgovoriti, kako lahko človek, ki je potopljen v materialni svet in verjame le v njega, stopi v kontakt s tako čisto dušo kot je angelska.
Obstaja veliko načinov, kako se približati svojemu angelu varuhu in v blogu Angelskih sporočil sem jih opisala že kar nekaj. Preden stopimo v stik z njimi se moramo nečesa zavedati: nikakor ni nujno, da bomo s svojim angelom vzpostavili stik, postebej takšnega kot si v naprej zamislimo. Preprosto pri angelih stvari ne delujejo na takšen način.
Sama poznam največ ljudi, ki pridejo v stik s svojim angelom varuhom preko sanj. V spanju smo dovolj sproščeni, predsvem pa nam um ne more nagajati s svojimi dvomi in strahovi. Dejansko je to najalažja pot, ki jo lahko angeli najdejo do nas. Velikokrat se angelskih sanj sploh ne spomnimo, vendar se kljub temu zbudimo drugačni, počutimo se prenovljeni in vemo, kaj moramo storiti.
Lahko pa se naš angel varuh odloči in stopi v naše življenje tudi tako, da sploh ne moremo vedeti, da je to on. V takih primerih se nam prikaže kot oseba ali žival, ki jo srečujemo občasno (ali pa samo enkrat!), a ima na nas poseben vpliv in je sposobna povzročiti spemembo na najvišjih nivojih našega bivanja. Na tem mestu je treba vseeno povedati, da je tudi veliko ljudi, ki niso nikoli prišli v stik s svojim angelom varuhom oz. se tega na žalost niso zavedali. Če me vprašate, je največja težava ta, ker si v naprej zamislimo nek način komunikacije, videnja in se ga držimo do konca kot pijanec plota. Angeli se nam približujejo na različne načine in resnično je škoda, da smo sami sebi največja ovira pri vzpostavljanju stika z njimi.
Včasih si tudi zamišljamo, da smo pripravljenji na vzpostavljenje stika s svojim angelom varuhom, ko pa v resnici to nismo; naše notranje predispozicije so lahko v nasprotju s tem, kar mi mislimo. In ne pozabite, če se dve osebi srečata, morata biti obe pripravljeni za to. Lahko da angel varuh meni, da tisti trenutek še ni primeren in zato ne stopi do vas. Prav zato potrebujemo eno lastnost, ki je neznansko pomembna, ko iščemo stik s svojim angelom; potrpežljivst.
Druga lastnost je ponižnost; ne smemo pričakovati, da se bomo srečali s svojim angelom točno tisti trenutek, ko si bomo mi to zamislili, skorajda na silo – kot da se to mora zgoditi in da je angel dolžan priti v stik z nami. Ne smemo se obašati do svojega angela kot razvajen otrok, dolžni smo mu spoštovanje. Angelski vpogled na naša življenja je precej širši od našega in moramo mu zaupati, da zna sam presoditi, kdaj je primeren čas za naše srečanje z njim.
Še nekaj je tudi zelo pomembno, ko se resno spuščamo v angelski svet; naša osebnost. Iskanje stika z angeli ne sme biti igra ali polnjenje našega prostega časa, imeti moramo pravo željo, da vstopimo v njihov svet in v njem tudi ostanemo. Želeti si moramo izbristati lastnosti kot so egoizem, občutek večvrednosti in se z ljubeznijo zrcaliti do naših bližnjih. Naše želje morajo biti usmerjene v dobro drugih, doseči moramo neko stanje umirjenosti in zadovoljstva in znati pustiti za hrbtom napetosti, strahove in nezadovoljstva. Odprti moramo biti za ves duhovni svet in razumeti materialne dobirne kot sredstva, ne kot cilj.
Verjetno sem našetla precej težke spremembe, ki zahtevajo korenite spremembe naše osebnosti. Zavedam se, da ni lahko. A če v našem srcu ni te želje, je ni niti do angelov. K temšnim lastnostim ne smemo težiti samo takrat, ko iščemo stike z angelom varuhom, temveč ves čas. Stopiti v angelski svet in komunicirai s svojim angelom varuhom ni igra, temveč zavestna odločitev, ker veste, da je to vaša pot.
Slikovno gradivo: http://hdwallpapersfactory.com, Nina_y (devianArt)
Z eno besedo povem vse: ČUDOVITO!
Današnji blog je pisan meni na dušo, HVALA!
Angel varuh je zmeraj z nami tudi če se tega ne zavedamo.Se zelo strinjam da komunikacija z njim steče ko je pravi čas.
Po tem branju se človeku odpre čisto druga slika angelskega sveta – ki nam je vsem na voljo. Vprašanje je samo ali smo mu tudi mi na voljo.
Vse takšne informacije so vedno dobrodošle. Vedno iščem krivdo okoli sebe namesto pri sebi. Iz srca hvala za te besede, vsaj pri meni so našle pravo mesto.
Prekrasno si to napisala!Samo kimam lahko, moje srce pa utripa z vsem napisanim.Hvala. Vedno najdeš preprost a jasen način, da pretreseš tisto, kar je treba.
Mi je dalo mislit vse skupaj.Veliko ljudi posplošuje in kaže zelo otročjo sliko o angelskem svetu. Na tej strani pa se mi zdi, da se odkriva tista prava narava angelskega sveta. Čudovita in veličastna.
Hvala!
Prou je da se pove takšne stvari. Ena A blog.
Že dolgo sem na neokatehumenski poti in kot sem že tudi omenila v prejšnjem sporočilu , verjamem in verujem v “SVETO TROJICO”, nadangele, angele in nebeške svetnike. Vse resnično obstaja? Še enkrat ponavljam kot ste tudi že sami napisali, prvo je naša preobrazba znotraj sebe…in nato se ti resnično dogajajo lepi trenutki v družbi z nadangeli in angeli.Potrebna je vera,nesebičnost, poštenost… vedno so z nami ta čudovita “bitja”, bodite ponižni in srčni, radi vam bodo pomagali.
Lep angelski pozdrav.